معرفی:

تحقیقات نشان داده است که کوفا می تواند حداقل 200 گونه از حشرات را کنترل کند. واضح است که بعضی از این آفات به آفت کش ها مقاوم اند یا طبیعتا کنترل آنها با آفت کش های معمولی مشکل است(تریپ های گلدار، بید پشت الماسی و چندین آفت های برگ خوار). بنابراین کوفا طیف گسترده ای از آفت کش است و حتی با اکثر آفت کش های شیمیایی سازگار است. کوفا در چندین مرحله از زندگی حشره کار می کند. حشرات را فوری از بین برده و یا اینکه آنها را به طرق مختلف به کار می اندازد. آفت کش بیولوژیکی کوفا برای برنامه مدیریت یکپارچه آفت (IPM) مناسب است زیرا دارای ویژگی های زیر است.

فواید:

  • این محصولی طبیعی، غیر سمی، 100٪ قابل تجزیه بیولوژیکی و دوستدار محیط زیست است.
  • به مقدار کمتری از آفت کش های مصنوعی نیاز است یا اصلا به آنها نیاز نیست، بنابراین اثرات سوء زیست محیطی را کاهش می دهد.
  • کوفا دارای عملکرد فعال گسترده ای است که روی بیش از 200 گونه آفت تاثیر دارد.
  • اگر از آفت کش های مصنوعی استفاده می شود. می توان کوفا را با آفت کش های مصنوعی ترکیب کرد و در واقع عملکرد آنها را تقویت کرد.
  • کوفا برای موجودات مفید و غیر مفید مثل گرده افشان ها، زنبورهای عسل، پستانداران و سایر مهره داران بی ضرر است.

ملاحظات عمومی:

- توصیه می شود در مصرف این کود به تنهایی و یا در صورت نیاز به اختلاط با سایر کودها و سموم، ابتدا در سطح محدود آزمایش شود.

- مقادیر توصیه شده بسته به نوع محصول، سن گیاه، شدت کمبود و ... متغیر است. توصیه می شود که برای بهینه کردن اثر بخشی کود با کارشناسان مجرب منطقه و یا کارشناس شرکت بازرگانی یاوری مشورت شود.

- کارخانه تولید کننده و شرکت بازرگانی یاوری در قبال عواملی که خارج از کنترل کارخانه سازنده است و یا استفاده نادرست از این محصول، مسئولیتی را نمی پذیرند.

  • بسته بندی :1لیتری

کنترل آفت ها با کوفا:

بعضی از آفاتی که توسط کوفا کنترل می شوند عبارتند از: شته ها کرم های غذا رسان چغندر، مگ گوشت، حشره جهنده قهوه ای گیاه، لاروهای پروانه، ساس آفت غلات سوسک سیب زمینی کلرادو، کرم پنبه ، شپشک لوبیا چشم بلبلی، ملخ بیابان، بسیاری از سایربیدهای پشت الماسی، پشه قارچی، حشره چوب خوار غلات، حشره جونده برگ سبز برنج، مگس های سفید گلخانه، بیدکولی، مگس شاخدار، کرم شاخدار، سوسک ژاپنی، سوسک خرپا، سوسک برگ، حشره جونده برگ، معدنچیان برگ، حلقه ای ها، ساس آردی، سوسک لوبیا مکزیکی، ملخ مهاجر، کرم غوزه صورتی، ساس گیاهی، بید غده سیب زمینی، ساس پنبه قرمز،‌سوسک قرمز آرد، پشه ریز برنج،‌ هیسپا برنج، تاکننده برگ برنج، شپشک برنج، مگش جونده ی ذرت خوشه ای، کرم شاخدار پنبه،‌سوسک خالدار خیارسبز،  مگس سفید سیب زمینی شیرین، کرم پروانه تنباکو، کرم شاخدار تنباکو، معدنچی برگ سبزیجات، کرم شبکه، شپشک.

توصیه مصرف:

محلول پاشی

مصرف در آب آبیاری

4-3 لیتر در هکتار

20-10 لیتر در هکتار

آنالیز نمونه W/V:

ماده موثر

200 ppm